Blog – Porady

...

Jak przebiega proces skupu zadłużonych spółek

Chociaż nikt, podczas zakładania działalności, tego nie planuje, postępowania upadłościowe zdarzają się dość często. Gdy firma staje się niewypłacalna, wydaje się, że jedyną drogą jest ogłoszenie upadłości. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że sprzedaż zadłużonej spółki może być tańszym rozwiązaniem. W dzisiejszym artykule dzielimy się garścią informacji dotyczących tego procesu. Podpowiadamy też, na co zwrócić uwagę, jeśli interesuje nas nie sprzedaż, a kupno.

Przeczytaj: Jak przebiega proces skupu zadłużonych spółek

 

Co należy wiedzieć kupując markę? Jakich błędów należy unikać?

Kupienie marki potrafi wpłynąć na przyciągnięcie rzeczy nowych klientów. Nie chodzi tutaj o ciekawą nazwę, ale o promocję, która jest dobrze przeprowadzona. Markę można kupić np. wykupując zadłużone spółki lub zbudować całkowicie od podstaw. Jednak jeśli chodzi o zakup, muszą Państwo wykazać się wyjątkowym wyczuciem i wiedzą.

Przeczytaj: Co należy wiedzieć kupując markę?

Czy zakup gotowej spółki jest dobrą metodą na robienie biznesu

Po podjęciu decyzji o prowadzeniu tej formy spółki należy zdecydować się na to, czy kupić jej gotową formę, czy też tworzyć ją w sposób samodzielny. Na pierwszą opcję decyduje się coraz większa liczba przedsiębiorców. Skąd wynika ta zależność?

Przeczytaj o nowej metodzie robienia biznesu

Likwidacja spółki z o.o. krok po kroku

Likwidacja spółek z o.o. to proces wieloetapowy i może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Przechodząc przez poszczególne etapy, należy ściśle trzymać się reguł ustanowionych w przepisach prawa tj. Kodeksie spółek handlowych (Ksh), regulacjach dotyczących Krajowego Rejestru Sądowego oraz przepisów z zakresu podatków i rachunkowości.

Przeczytaj jak przebiega likwidacja spółki z o.o. kroko po kroku

Likwidacja firmy – jakie obowiązki należy dopełnić

Likwidacja firm jest procesem złożonym i wymaga dopełnienia kilku ważnych formalności. W poniższym artykule krok po kroku wyjaśniamy, jakie działania musi podjąć przedsiębiorca, aby skutecznie zamknąć działalność gospodarczą.

Przeczytaj jakie obowiązki należy dopełnić przy likwidacji firmy

Jak przebiega proces skupu spółki?

Póki nasz biznes przynosi satysfakcjonujące dochody, wszystko jest w porządku. Co jednak w chwili, kiedy niegdyś prężnie działająca spółka zaczyna wyraźnie, z kwartału na kwartał zmniejszać swoje obroty, aż w końcu staje przed wizją nieuchronnego bankructwa?

Przeczytaj jak przebiega proces skupu spółki

Sprzedam spółkę, kupię spółkę – jak to wygląda w praktyce i czy warto skorzystać przy zakładaniu swojego biznesu

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest formą działalności gospodarczej idealną dla wspólników, chcących zachować bezpośredni nadzór nad nią, a jednocześnie ograniczyć osobistą odpowiedzialność materialną – wspólnicy odpowiadają majątkiem do poniesionego wkładu własnego.

Przeczytaj o sprzedaży i kupnie spółek i czy warto skorzystać z takich rozwiązań przy zakładaniu własnego biznesu

Skup spółek z historią

Nikt z nas nie może przewidzieć tego, co się stanie. Czasami wystarczy jedna niezapłacona faktura, niekompetentny pracownik lub dynamicznie zmieniająca się sytuacja na rynku, aby firma, która przynosiła zyski, zaczęła generować straty. Co zrobić, gdy przedsiębiorstwo posiada zaległości wobec ZUS-u? Jak zatrzymać machinę start?

Przeczytaj więcej na temat skupu spółek z historią

Total Page Visits: 1969 - Today Page Visits: 1
ul. CZERNIAKOWSKA 145/1/B 21; 00-453 Warszawa; Telefon: 725 325 905