Sprzedajemy firmę

...

Sprzedam firmę – sprzedam spółkę z oo – jak się do tego przygotować?

Patros Sprzedaż Spółek

Sprzedam Firmę, Spółkę Zoo

Patros Sprzedaż Spółek

Decydując się na sprzedaż własnej firmy, nierzadko piszemy się na bardzo trudne i żmudne przedsięwzięcie. Dlaczego? Statystyki są nieubłagane. Ponad 80% procesów sprzedaży firmy kończy się fiaskiem. Nie ma złotego środka na skuteczną sprzedaż swojego przedsiębiorstwa, jednak w tym artykule przedstawimy Państwu kilka sprawdzonych sposobów, jak zwiększyć szanse na udaną transakcję.

Rodzaj biznesu nie jest bez znaczenia

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 2 miliony firm. Są to przedsiębiorstwa zajmujące się różnymi usługami i produktami, od firm kosmetycznych, fryzjerskich czy salonów piękności po firmy produkcyjne, towarzystwa ubezpieczeniowe czy szkoły tańca. Firmy te zatrudniają jedną osobę, a niekiedy nawet kilka tysięcy – na tej podstawie można stwierdzić, że każda z nich potrzebuje indywidualnego podejścia zarówno w trakcie zarządzania takim przedsiębiorstwem, jak i w trakcie jego sprzedaży.

Sprzedam firmę – co trzeba wiedzieć na samym początku?

Zabierając się za sprzedaż własnej firmy warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, które pozwolą na zwiększenie możliwości jej sprzedaży.

Przede wszystkim warto się zastanowić:

  • Czy firma jest sprzedawalna?
  • Jaki jest charakter działalności i czy jest ona pożądana na rynku?
  • Kto powinien być potencjalnym kupcem?
  • Jak wycenić biznes?
  • Czy zatrudnić do sprzedaży profesjonalistę?

Rynek sprzedaży przedsiębiorstw

Decydując się na sprzedaż działalności gospodarczej należy pamiętać, że rynek sprzedaży przedsiębiorstw jest mały oraz średnio efektywny. Pomimo tego, że potencjalnych kupców jest wielu to rzadko kiedy udaje się znaleźć odpowiedniego odbiorcę i dokończyć transakcję. Nie jest to jednak niemożliwe. Odpowiednie przygotowanie do sprzedaży powinno wspomóc efektywność transakcji.

Samemu czy z pomocą profesjonalisty?

Jeśli zdecydujemy się na próbę sprzedaży firmy osobiście, warto rozpocząć przygotowania od sprecyzowania potencjalnego odbiorcy. Kto powinien zostać kupcem Państwa firmy? Wszystko zależy od wielkości firmy. Jeśli jesteśmy posiadaczami mikroprzedsiębiorstwa to kupcem może zostać każda osoba fizyczna. Z całą pewnością sprzedażą takiej firmy możemy zająć się osobiście lub za pomocą brokera finansowego. Nieco większe firmy, zatrudniające do 50 osób, zwykle kupowane są przez lokalnych inwestorów finansowych lub branżowych. Duże firmy z stosunkowo wysokimi dochodami powinny być sprzedawane przez profesjonalistów – zyskują wtedy Państwo pewność uzyskania jak najlepszej ceny i szybkiej realizacji sprzedaży.

Sprzedam spółkę z oo

Nie bez znaczenia podczas sprzedaży spółki z z oo jest jej historia oraz licencje czy upoważnienia, które posiada, np. licencja na sprzedaż benzyny czy licencje transportowe. Firma taka posiada dużo większe możliwości sprzedaży niż firma z krótką historią i małymi osiągnięciami. Jednak należy pamiętać, że zatrudniając profesjonalną firmę, zawodowo zajmującą się sprzedażą przedsiębiorstw zwiększamy swoje szanse na sprzedaż. Firmy takie umiejętnie reklamują przedsiębiorstwo i kierują ofertę do właściwego odbiorcy.

Posiadamy na sprzedaż kilkaset spółek prawa handlowego w Polsce i za granicą. Jeśli potrzebujesz spółki:

  • gotowej do działania i bez zobowiązań
  • z historią kredytową
  • z koncesją
  • działającej od kilku lat

Skontaktuj się z nami. Wybierzemy najlepszy dla prowadzenia Twojej działalności podmiot.

Schemat działań przy kupnie spółki – trzy krótkie kroki:

Kupno spółki - schemat postępowania
Kupno spółki – schemat postępowania

Zapraszamy także do zapoznania się z artykułem: kupię koncesję opc.

 

Total Page Visits: 28982 - Today Page Visits: 3
ul. CZERNIAKOWSKA 145/1/B 21; 00-453 Warszawa; Telefon: 725 325 905