Gotowa spółka – nowa moda na robienie biznesu

...

Spółka z o.o to obecnie jedna z najpopularniejszych form spółek, jakie notowane są w Polsce. Nic w tym dziwnego, gdyż ta forma spółki bez wątpienia ma wiele zalet. Po podjęciu decyzji o prowadzeniu tej formy spółki należy zdecydować się na to, czy kupić jej gotową formę, czy też tworzyć ją w sposób samodzielny. Na pierwszą opcję decyduje się coraz większa liczba przedsiębiorców. Skąd wynika ta zależność?

 

Co to jest gotowa spółka z o.o.?

To nic innego, jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która została założona wcześniej. Można ją nabyć już w ciągu jednego dnia od firmy, która zajmuje się sprzedażą spółek. Taki krok sprawia, że od razu stajemy się jej wyłącznym właścicielem, a także możemy zarządzać tą firmą w sposób dowolny. Kupując gotową spółkę, nie ma konieczności przechodzenia przez wszystkie etapy rejestracji, co bez wątpienia skraca czas stania się prawdziwym przedsiębiorcą. W takiej sytuacji nie trzeba ani chodzić po urzędach, ani też oczekiwać na ostateczną decyzję o pozwoleniu na założenie spółki. Co bardzo ważne, nie trzeba także dokonywać żadnych opłat, jakie związane są z otwieraniem tego typu działalności. To, co normalnie może zajmować miesiące, można mieć w przeciągu dwóch dni.

 

Sprzedaż - podpisywanie umów
Sprzedaż – podpisywanie umów

 

Czym jest czysta spółka z o.o.?

Po czym można rozpoznać, że dana spółka jest czysta? Zazwyczaj określenia tego typu przypisywane są spółkom, które jak dotąd nie prowadziły działalności w żadnym sektorze. Nie są więc związane absolutnie z żadnymi umowami ani zobowiązaniami. Co ciekawe, nie posiadają one także historii kredytowej. Tego typu spółki otwierane są przez specjalne firmy, które sprzedają je później klientom gotowym założyć własną działalność, jednak chcącym skrócić czas wypełniania formalności niemal do minimum. W momencie założenia spółki oczekuje ona w stanie spoczynku na swojego nowego właściciela. W momencie tak zwanego uśpienia nie są podejmowane żadne decyzje ani kroki związane ze spółkami, które mają zostać sprzedane. W skrócie klient wykupuje nową, czystą spółkę i zaczyna prowadzenie własnej działalności od początku zupełnie tak, jakby założył ją samodzielnie.

 

Korzyści gotowych spółek z o.o.

Oczywiście każda gotowa spółka dysponuje swoim numerem REGON i NIP. Co więcej, ma także prowadzoną pełną księgowość, a także sporządzoną umowę spółki. Przed wykupem spółki warto jednak zapytać, czy jest ona zgłoszona do VAT UE, gdyż nie wszystkie gotowe spółki, jakie są na sprzedaż, mają tego typu dodatki. W przypadku każdej gotowej spółki zapłacony jest także kapitał zakładowy, wynoszący obecnie 5000 zł. W przypadku takiej spółki nie ma mowy o jakichkolwiek zobowiązaniach finansowych ani kruczkach prawnych. Oczywiście żadni pracownicy także nie są w niej zatrudnieni. Koncesje także nie są nabyte. Do decyzji właściciela zależy to, czy zdecyduje się na prowadzenie księgowości samodzielnie, czy też zatrudni w tym celu usługi profesjonalnego biura rachunkowego.

 

Dla kogo spółka z o.o to dobre rozwiązanie?

Tak naprawdę jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które pragną założyć spółkę bez konieczności wypełniania wielu skomplikowanych formalności. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które:

  • Są przedsiębiorcami potrzebującymi dla swojej działalności prawnej spółki z.o.o.
  • Są przedsiębiorcami, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem przedsiębiorstwa i chciałyby stworzyć ją pod szyldem spółki z o.o.
  • Chcą ubiegać się o dofinansowania z UE,
  • Chcą pilnie rozpocząć prowadzenie działalności.

Od czego uzależnione są koszty ceny gotowej spółki z.o.o?

Głównym czynnikiem ceny gotowej spółki z o.o. jest wiek danej spółki. I jest ona starsza, tym automatycznie staje się droższa. Dzieje się tak dlatego, że firma, która zakłada daną spółkę, ponosi koszty prowadzenia działalności gospodarczej do momentu jej wykupu. Do innych, dodatkowych kosztów zaliczyć należy także koszty zmiany nazwy spółki, zmiany kodów KPD, koszty dotyczące zmian w umowie spółki, a także wszelkie koszty związane ze zmianami w monitorze Gospodarczym oraz sądowym.

 

Zobacz także inne ciekawe tematy:

Total Page Visits: 715 - Today Page Visits: 1
ul. CZERNIAKOWSKA 145/1/B 21; 00-453 Warszawa; Telefon: 725 325 905